naglowek3

ARS 1

Katalog produktów » Taśmy i maty bentonitowe
pobierz katalog PDF

Taśmy i maty bentonitowe

Jednym z najlepiej sprawdzających się produktów do uszczelniania są taśmy i maty bentonitowe. Bentonit jest osadową skałą ilastą, która swoje bogate zastosowanie ma również w sektorze budownictwa.

 

Maty bentonitowe składają się z trzech warstw. Zewnętrzne są tkaniną i włókniną polipropylenową, które za sprawą procesu igłowania szczelnie okalają wewnętrzny granulat bentonitowy. To idealna ochrona przeciwwodna, powszechnie stosowana w budownictwie podziemnym. Zapewnia izolację pionowych i poziomych podziemnych części budynków, fundamentów, tunelów czy oczek wodnych. Jej wielkim atutem są wysokie właściwości samouszczelniające. Maty bentonitowe stosuje się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba stworzenia bariery przeciwwodnej – w tym przy uszczelnianiu składowisk odpadów, torowisk drogowych i kolejowych, zbiorników i zapór ziemnych, kanałów, wałów przeciwpowodziowych czy obiektów magazynowych ropopochodnych substancji.

 

Istotnym produktem w budownictwie są również taśmy bentonitowe, które w wyniku pęcznienia idealnie wypełniają wszelkie rysy i pory powstałe w konstrukcjach żelbetowych. Nadają się one także do uszczelniania przejść dla rur stalowych, betonowych i PVC. Taśmy i maty bentonitowe są produktami łatwymi w układaniu i nie wymagającymi specjalistycznego sprzętu. Proces instalacji przebiega dzięki temu szybko i sprawnie. Można go przeprowadzić właściwie przy każdej pogodzie, wyłączając jedynie bardzo silne wiatry i ulewne deszcze. Zarówno maty bentonitowe, jak i taśmy bentonitowe zmniejszają do minimum możliwość popełnienia błędów wykonawczych. Ich przydatność dla budownictwa jest dodatkowo potęgowana przez nieograniczoną czasowo skuteczność.

ARS - 1 Akcesoria do żelbetu

NIP 945-153-66-12

REGON 121022539

31-236 Kraków

Al. 29 Listopada 184

Tel. +48 12 294 54 41

e-mail: biuro@ars1.pl

Produkcja i obsługa stron internetowych, Kraków LUCREATI